VALEO THOMSON REUTERS
TOP 100 GLOBAL INNOVATORS
İN 2012 LİSTESİNDE

VALEO BUGÜNE KADAR İLK DEFA THOMSON REUTERS TOP 100 GLOBAL INNOVATORS 2012 SIRALAMASINDA, DÜNYADAKİ EN YENİLİKÇİ 100 ŞİRKET ARASINA GİRMİŞTİR. BU ÜNVANLA, VALEO’NUN YENİ UFUKLARA YELKEN AÇMA, FİKİRLERİNİ KORUMA VE BÜYÜK BULUŞLARINI PAZARLAMA ARZUSU ÖDÜLLENDİRİLMİŞTİR.

Valeo au Top 100 Global Innovators 2012 de Thomson ReutersDavid Brown, Managing Director Thomson-Reuter IP Solutions - Maureen Rivaille, Regional Account Manager, Thomson-Reuters - Jacques Aschenbroich, Valeo CEO - Guillaume Devauchelle, Valeo Group R&D Director and acting Senior Vice-President R&D and Product

Ar-Ge, Valeo Gru bunun en önemli önceliğidir. Bu ödül, yenilikçiliğin Grup’umuz için stratejik bir konu olduğunu doğrulamakla birlikte, yarının arabasını bulmak için her gün ekiplerimiz tarafından yürütülen çalışmaları ve yapılan yenilikleri ödüllendirmektedir.

Valeo, Ar-Ge çalışmalarını araçların CO2 emisyonlarını azaltacak teknoloji üzerinde yoğunlaştırmaktadır. Valeo Fransa’da en fazla patent sahibi şirketlerden biri olup,  OE gelirinin %9’undan fazlasıyla Ar-Ge’ye yatırım yapmaktadır. Dünya farklı yerlerinde bulunan 21 Araştırma merkezinde ve 40 Geliştirme merkezinde 8.000’den fazla araştırmacı barındırmaktadır. Ayrıca şu anki siparişlerinin %30’dan fazlasının nedenini, çığır açan ürünleri ve teknolojileridir. 

Bu grup, 400’ü Fransa’da olmak üzere, 1.000’den fazla mühendis ve teknisyen işe almayı planlamaktadır.

Valeo ayrıca, otomobil üreticilerinin yenilikleri gelenek haline getirme konusunda güvenebileceği, dünya çapında ortak firma konumunu sağlamlaştırmaktadır.