Sezgisel ve güvenilir bir yanal uyarı sistemi.
 
Şerit değiştirme, bilhassa komşu şeritteki bir araç daha hızlı seyrediyorsa, her zaman bir risk teşkil eder. Bu durumda, dış dikiz aynaları tarafından görülemeyen aracın arka kısmındaki kör nokta göz önünde bulundurulmalıdır. Bu alanda araçlar bulunması ya da arkadan hızla yaklaşan araçlar olması durumunda, Valeo’nun kör nokta algılama sistemi sürücüyü uyarır. Bu bilgi, bilhassa sürücü aniden şerit değiştirmeye karar verdiğinde son derece değerlidir.
Aracın arka kısmına doğru her iki yandaki radar sensörleri aracın yakınındaki ve arkasındaki herhangi bir aracı (otomobil, kamyon, motosiklet) algılar.
 
Karşı yöndeki ya da sollanan araçlar algılanır, ancak ikazlanmaz. Sürücü bilgileri dış dikiz aynasına akıllıca entegre edilmiş bir sinyal şeklinde alır. Bu bilgi anlık olarak ve sezgisel biçimde gösterilir.
Şerit değiştirme destek sistemi 24 GHz’lik bir frekansta çalışan radar sensörleri kullanır. Her ikisi de tam elektronik sensörler bir dizi farklı radar huzmesi kullanarak etraftaki alanı tarar. Kör nokta algılama sistemi ile araç modeli ve üreticisinin gereksinimlerine göre bu alanın yalnızca bir kısmı analiz edilir. Tam elektronik radar hareketli herhangi bir parçaya sahip değildir. Yüksek hassasiyetteki dalga teknolojisi hemen hemen tüm hava koşullarında kusursuz çalışır.

Medya

BU TEKNOLOJİ BU MODELLERDE VE DAHA BİRÇOĞUNDA MEVCUTTUR

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN