Yanlışlıkla şeritten kayma genellikle tehlikeli durum ve kazalara sebebiyet vermektedir. Valeo’nun LaneGuide® ürünü, araç şeridin dışına çıktığında sürücüye alarm vererek, hatta aracı şerit sınırları içine geri döndürerek, bu durumu önlemeye yardımcı olur.
Bu sistem, dikiz aynasının arkasında, ön cam üzerindeki bir kompakt kamera yardımıyla çalışır. Bu kameranın aynı zamanda başka etkileyici fonksiyonları da mevcuttur. LaneGuide® özelliğine ek olarak, Valeo’nun BeamAtic sistemini çalıştırabilir, yol işaretlerini yorumlayabilir ve hatta sürücüyü öndeki araç ile aradaki güvenli mesafe azalarak kritik hale geldiğinde uyarabilir. 
Kamera, yol düz ya da virajlı da olsa, şerit çizgilerini (devamlı veya kesik kesik) algılayabilir. Yol çizgileri tespit edildiğinde sistem, aracın yoldaki konumunu ve pozisyonunu sürekli olarak kontrol eder. Kameranın duyarlılık ve CMOS teknolojisine adapte olma kabiliyeti sayesinde sistem, tüm aydınlık seviyelerinde ve hava koşullarında, gece ya da gündüz, çalışır.

Medya

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN