Yeni nesil yarı otomatik park destek sistemi ile park etme artık bir çocuk oyuncağı.
 
Park4U® aracınızı birkaç saniyede park eder Ultrasonik sensörler uygun bir alan tespit etmek üzere yolun kenarlarını tararlar. Park manevrası normal şekilde, ancak eller-serbest modda gerçekleşir. Araç durduğu anda ve geri vitese geçildiğinde, sürücü gaz pedalı ve freni kullanarak aracın hızını kontrol etmeye devam ederken, sistem direksiyonun kontrolünü alır. Park manevrası esnasında, ön ve arka kısımdaki ultrasonik sensörler, ilave güvenlik sağlamak üzere, sürücünün mevcut alanı mümkün olduğunca etkin kullanmasına yardımcı olurlar. Sürücü istediği anda manevrayı sonlandırabilir: direksiyon simidine dokunulur dokunulmaz sistem otomatik olarak devreden çıkar.
Volkswagen Touran 2007’de görücüye çıktıktan sonra, Park4U® piyasada iyice yerleşti. Sistem sürekli olarak gelişiyor ve artık kaldırıma paralel ve bir açıda park imkanı sunuyor. Sistemin park edebilmesi için aracın ön ve arkasında 40 cm’lik bir alan yeterli olacaktır. Park4U® sürücünün park alanından çıkmasına da yardımcı olur. Sistem aracın ön ve arkasındaki alanı ölçer ve alandan çıkmak için en iyi stratejiyi belirler. Sürücü araç hızını kontrol ederken, sistem aynen park etmede olduğu gibi, direksiyonun kontrolünü alır. Alandan çıkmak için en iyi anı belirler ve sürücünün trafiğe karışmasına imkan sağlamak üzere otomatik olarak devreden çıkar.
Valeo’nun yeni nesil otomatik park sistemi: halihazırda piyasada bulunan sistem alan tespiti ve otomatik yönlendirme yapıp, araç hızını sürücü kontrolüne bırakırken, Park4U® Remote (2011’de Frankfurt Motor Show’da görücüye çıktı), park manevrası öncesi sürücünün aracı terk etmesine imkan sağlayan tam otomatik bir çözümdür.

Medya

BU TEKNOLOJİ BU MODELLERDE VE DAHA BİRÇOĞUNDA MEVCUTTUR

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN