Valeo, sürücülerin yenilikçi güvenlik, navigasyon ve eğlence hizmetlerinin tadını çıkarmasına imkan sağlayan, araç bağlantısına yönelik bağımsız telematik çözümleri geliştirir.
 
Valeo’nun telematik çözümleri, maksimum sayıda bağlı araç içi servis sağlamak ve eCall, Era-Glonass ve Stolen Vehicle Recovery (Çalıntı Araç Kurtarma) gibi yeni emniyet ve güvenlik yönetmeliklerini karşılamak üzere, bağımsız tek bir modül içerisinde, konum belirleme (GPS, Glonass) ve mobil telekomünikasyon (2G/3G/4G) teknolojilerini barındırır.
Bir kaza durumunda, tümleşik telematik modülü bir yardım merkezine otomatik olarak bir acil durum sinyali gönderir. Acil yardım merkezi mümkün olan en kısa sürede en iyi yardımı sağlamak üzere sürücü ile temas kurmaya çalışır.  Bir arıza durumunda bile, acil durum çağrısı yardım merkezine gönderilecektir.
Internete (Bulut) telematik modülü tarafından düzenli olarak gönderilen bilgiler çalıntı bir aracın bulunmasını veya araç filo uzaktan yönetim ve bakım servislerine bilgi gönderilmesini mümkün kılar.
 
Yüksek hızlı 3G/4G bağlantı yetenekleri sayesinde, telematik modülü tüm multimedya servislerini (dijital radyo, video streaming, web tarama, e-posta) destekler ve kullanıcıların kendi mobil cihazlarını (akıllı telefon, tablet bilgisayar vb.) bağlamalarına imkan tanır.

Medya

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN