Valeo, dünya genelinde tüm otomotiv pazarı için yüksek kalitede Direksiyon Kolonu Üst Modül çözümleri sunan en deneyimli TCM (Direksiyon Kolonu Üst Modülleri) üreticilerinden birisidir. Şehir arabalarından lüks sedanlara, en zorlu ağır vasıta araç teknik özelliklerine kadar: tümü Valeo TCM modülleri ile donatılır.  
 
Yeni Valeo TCM modüllerinin işlevsel çeşitliliği, bu modüllerin son derece gelişmiş tümleşik tasarımları ve modüler ünitelerin esnekliği sayesinde, yenilikçi otomotiv mimarilerine uyarlanabileceği anlamına gelir. Far, sinyal ve silecek işlevlerine ilave olarak, TCM modülü direksiyon simidi ile bir arayüz olarak görev yapar. Direksiyon simidi ısıtması, viraj farları ve aktif direksiyon sistemi gibi yeni işlevler sürücü konforunu ve kullanım kolaylığını geliştirir. Bağımsız bir ürün olarak da mevcut olan, yüksek hassasiyette bir direksiyon açı sensörü sürüş güvenliğini geliştirmek üzere ESP ve uyku/yorgunluk algılaması sağlar. Valeo’nun öncülük ettiği en yeni Flexray arayüzü de dahil, araç içerisindeki birçok veri arayüzü de kontrol edilir.
ISO 26262 güvenlik standardına uygun kontaktörler
Mesafe izleme ve kol aydınlatmalı hız sabitleyici ve sınırlama işlevi.
Dahili emniyetli, temassız dişli seçim kontaktörü.
Sessiz short-tape direksiyon simidi ile döner arayüz kontağı.
Akıllı direksiyon simidi ısıtma kontrolü (maksimum 120W’a kadar) ve şerit ikaz sistemi için titreşim motoru.
Kullanımda ve beklemede düşük güç tüketimi.
ISO 26262 standardına uygun olarak, ultra-düşük gecikmeli (histerezis), yüksek çözünürlüklü (?0,1°) direksiyon açı sensörü.
Birçok araç arayüzünü kontrol eder: Yüksek hızlı CAN, Alçak hızlı CAN, LIN, Flexray, vb.
En son teknoloji ergonomi ve görsel tasarım.
Azaltılmış ağırlık (%20).
Tümleşik mekanik veya elektrikli direksiyon kolonu kilidi, immobilizer sistemi ve anahtarsız alıcı.
Polifonik ses.

Medya

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN