Araç içerisindeki tüm bireylere termal konfor sağlama.
 
HVAC ünitesi dışarıdan araç içerisine çekilen havayı ısıtan veya soğutan ve bu havayı yolculara gerekli sıcaklıkta dağıtan bir sistemdir.
Valeo, otomotiv üreticilerinin teknik özellikleri ve kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun olarak, hem manuel hem otomatik klimaları kapsayan çok çeşitli HVAC sistemleri sunar. Valeo HVAC sistemleri araç içerisinde bir ila altı bölgeye havalandırma sağlayarak mükemmel bir konfor seviyesi sunar.

Çok bölgeli HVAC sistemleri her bir yolcu için optimum konfor sağlarken, başka teknoloji ve özellikler de eklenebilir:
Her bir araç bölgesi için ayrı sıcaklık ayarı: Artık her bir yolcu için kendi bölgesindeki sıcaklığı ve hava akışını ayrı ayrı yönetme mümkün hale gelmiştir. Valeo, hibrit ve elektrikli araçların otonomisini geliştirirken bir yandan da enerji tüketimini azaltan yeni nesil klima sistemleri üzerinde çalışmaktadır. Sistemler oturulmayan bir bölgedeki hava akışını keserken, yerel konforu iyileştirmek için hava dolaşımını artırırlar (halihazırda ısıtılmış ya da soğutulmuş havayı kabin içerisinde dolaştırarak, gerekli sıcaklığa daha çabuk ulaşılması ve böylelikle aşırı enerji sarfiyatından kaçınılması sağlanır). 
Hava temizleme: Valeo kabin içerisindeki hava kalitesini geliştirmek üzere isteğe uyarlanabilir kontroller sunar: rahatlatıcı ve canlandırıcı bir atmosfer yaratmak için güzel koku yayıcı, hava temizleyici (pozitif iyonlar sayesinde nahoş kokuları gidermek ve negatif iyonlar ile ferah bir ortam yaratmak üzere bir iyonizer içeren), ve polenlerle birlikte taşınan alerjenleri etkisiz hale getirmek üzere antialerjen bir kabin filtresi.
Valeo, yenilikçi parçaları birleştirerek tüm ihtiyaçları karşılamak üzere geniş bir HVAC mimarisi sunar:
Eşanjörler: Farklı boyutlarda ve farklı özelliklerde radyatörler ve evaporatörler (plaka veya boru teknolojisi, mekanik veya sert lehimli). Valeo, hibrit araçlar için motor kapalıyken bile termal konforu idame ettirmek üzere depolama evaporatörleri sunar.
Hava dağıtım panjurlarını kontrol eden aktüatörler: Valeo, klima ünitesinin boyut ve ağırlığını azaltmak için bu minyatür motorların boyutlarını azaltma konusunda çalışıyor.
Üfleyici fan motoru: Yeni nesil fırçasız üfleyici fanlar gürültü seviyelerini azaltır ve HVAC ünitesinin tüketiminin %10’una kadar tasarruf yapar.
 
İlave ısıtıcılar: Valeo, güç ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve motor henüz soğukken kabin ısınmasını hızlandırmak üzere çok sayıda PTC (Pozitif Sıcaklık Katsayısı) sunar.

Medya

BU TEKNOLOJİ BU MODELLERDE VE DAHA BİRÇOĞUNDA MEVCUTTUR

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN