ÇOK ÇEŞİTLİ ALANLARDAKİ UZMANLIĞIMIZ GENLERİMİZDEN GELİR. ÖNDE GELEN OTOMOTİV SİSTEMLERİ TASARIMCISI VE ÜRETİCİLERİNDEN BİRİSİ OLARAK, VALEO İÇİN, DÜNYA GENELİNDE 120’DEN FAZLA ÜLKEDE, OTOMOBİL ÜRETİCİLERİ AĞINDAN BAĞIMSIZ SATIŞ SONRASI ÜRÜN PAZARI VE MODERN DAĞITIMA KADAR TÜM DAĞITIM KANALLARINA HİZMET VEREN, BİNEK OTOMOBİLLER İÇİN 14 ÜRÜN GRUBU VE AĞIR VASITA ARAÇLARA YÖNELİK 8 ÜRÜN GRUBU SUNMAKTAN DAHA DOĞAL NE OLABİLİR Kİ?

Valeo, Çok ürünlü uzmanınız

Valeo, binek otomobiller için 14 ürün grubu ile ağır vasıta araçlara yönelik 8 ürün grubunu, Bağımsız Satış Sonrası Ürün ve Hizmet Pazarı tarafından ihtiyaç duyulan her bir uzmanlık alanını kapsayacak şekilde beş başlık altında düzenlemiştir.

Onarım

Valeo Service Réparations

Bu pazar, debriyajlar, alternatörler, marş motorları, termal sistemler ve kumanda kolları gibi ürünleri bünyesinde barındırır. Ayrıca, bu zorlu ve son derece teknik faaliyete uyarlanmış özel eğitim ve arıza teşhis araçları sunar.

Bakım

Valeo Service Entretien

Distribütörleri, tamirhaneleri ve son müşterileri hedef alacak şekilde, araç bakımı için ihtiyaç duyulan tüm yüksek rotasyonlu ürünler. Bu pazar, bir distribütörün düzenli olarak değiştirilmesi gereken tüm Valeo ürünlerini birleştirmesine imkan tanır: silecek lastikleri, filtreler, fren hidrolikleri ve soğutma suları, fren balataları, diskler ve pabuçlar, bujiler, ampuller.

Çarpışma

Valeo Service Choc

Bu pazar, optik üniteler, radyatörler, kondenserler, kilitler veya soğutucu fan üniteleri gibi parçalarda çarpışmadan kaynaklanan hasarı onarmak üzere Valeo ürün gruplarını kullanan profesyoneller içindir. Pazara dayalı bu yaklaşım, tedarik sistemlerini basitleştirerek, kaporta atölyelerinin işini kolaylaştırır. 

PARK VE SÜRÜŞ DESTEK SİSTEMLERİ

Valeo Service Post Equipement

Bu grup, orijinal araç ekipmanlarını güvenlik, konfor ve sürüş zevkini artıran ürünler ve aksesuarlarla tamamlar. Elektronik sürüş ve park destek çözümleri ve isteğe uyarlanmış aksesuarlar (aydınlatmalar, yakıt depo kapakları, vb.) sunar.

Ağır vasıta

Valeo Service Poids Lourds

Yüksek teknoloji ürünler, teknik destek konusunda özel eğitim ve uzmanlığı ile bu grup, kamyonlar, çekiciler, otobüsler, tarımsal araçlar ve Hafif Ticari Araçlar için en titiz profesyonellerin bile özel gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak uyarlanmıştır.

Valeo, Çok kanallı uzmanınız

Çok ürünlü bir uzman olarak, Valeo müşterilerine mümkün olduğunca yakın kalmaya kararlıdır. Bu nedenle, her bir dağıtım kanalının özel ihtiyaçlarına uyarlanmış, sınıflandırılmış bir servis ağı geliştirmiştir.

 • Pazarlama servisleri; ticari gruplar veya klasik tamirhaneler için ürün yönetimi gibi özel teklifler: 10 yaş ve üzeri araçlar için Valeo CLASSIC, Japon ve Kore araçlarına özel Valeo Asya grubu, oto bakım merkezleri, hipermarketler veya Web bayileri için kategori yönetimi ve satış uzmanlığı gibi hizmetler.
 • Satış servisleri; satış öncesi, satış esnasında ve satış sonrası müşterilerini desteklemek üzere: kağıt baskı veya elektronik ortamda ürün katalogları, test laboratuarlarının görsel turları veya QR-kodlarla erişilebilen montaj videoları.
 • Lojistik servisler; dünya genelinde 12 dağıtım platformuna sahiptir.
 • Teknik servisler; ağır vasıta araç uzmanları, klasik tamirhaneler ve hatta son kullanıcı için (ürün montaj videoları) Web sitesi ve yerel yardım hatları gibi hizmetler.

Geniş hizmet ağımız dünya genelinde profesyoneller ve son kullanıcılar için tam bir memnuniyet hedefler.

VALEO, ÇOK BÖLGELİ UZMANINIZ

Dünyada Valeo

Satış sonrası ürün ve hizmet ağının günlük ihtiyaçlarına cevap vermek üzere, Valeo dünyanın her yerinde işine kendini adamış özel ekiplere sahiptir:

 • Avrupa
  > Valeo Servis Fransa
  > Valeo Servis Doğu Avrupa 
  > Valeo Servis Almanya
  > Valeo Servis Kuzey Avrupa  
  > Valeo Servis Rusya 
  > Valeo Servis İspanya (İspanya + Portekiz) 
  > Valeo Servis İngiltere ve İrlanda Cumhuriyeti
  > Valeo Servis Adriyatik
 • Orta Doğu
  > Valeo Servis Türkiye (Türkiye, Mısır, Ürdün, Lübnan, Suriye, Suudi Arabistan, Yemen, Umman, BAE, Kuveyt, Bahreyn, Irak, İran, Pakistan, Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan)
 • Kuzey Amerika
  > Valeo Servis ABD
 • Güney Amerika
  > Valeo Servis Güney Amerika (Brezilya ve Arjantin)
 • Asya
  > Valeo Servis Hindistan Oto Yedek Parça
  >  Valeo Servis Çin (Valeo Oto Yedek Parça Ticaret (ŞANGAY) CO., LTD) 

Bölgelerimiz konusunda daha fazla bilgi için Valeo Servis İthalat bölümüyle irtibata geçiniz. 


ÇALIŞAN GÖRÜŞLERİ

EMİLİE FAHRNER, SAHA YÖNETİM GELİŞTİRME MÜDÜRÜ, SAİNT-DENİS (FRANSA)
« Valeo çalışanı olmaktan gurur duyuyorum, çünkü kendimi Valeo CO2 azaltma stratejisinin bir parçası olarak görüyorum.»
Emilie Fahrner
John Groenen, Bölge Satış Müdürü, Helmond (Hollanda)
« Valeo gibi yenilikçi bir şirket için çalışmak bir birey olarak beni de geliştiriyor. »
John Groenen

YENİLİKLER VE SATIŞ SONRASI ÜRÜNLER

beep&park/visİon™ yenİ teknolojİ

beep&park/vision™

beep&park/vision™ Valeo’nun üstün park yardım sistemidir. Yeni bir arka görüş kamerası ve sürücü her park ettiğinde sesli ve görsel sinyaller gönderen yeni park sensörlerinin kusursuz bir birleşimidir. Araç ne olursa olsun, opsiyonel ekipman ekleme konusunda ideal bir çözümdür.

Flat Blade (Düz Sİlecek Kanadı) Ağır Vasıta

Flat Blade Truck

10 yeni araçtan 9’unun Flat Blade (Düz Silecek Kanadı) ile donatıldığı binek otomobillerde halihazırda başarılı Flat Blade teknolojisi, artık elzem hale gelmiştir. Dünya çapında silecek sistemleri konusunda bir numaralı OEM tedarikçisi olarak Valeo, ağır vasıtalara özel uyarlanmış bir Flat Blade tasarlamıştır. TIR sürücüleri artık orijinal klasik silecek kanatlarını değiştirerek Flat Blade’in avantajlarından faydalanmaya başlayabilirler.

optİPACK™

optiPACK™

optiPACK™, Satış Sonrası Ürün ve Hizmet pazarı için geliştirilmiş Valeo yenilikçi ağır vasıta fren balata çözümüdür. Profesyonellerin zamandan tasarruf etmelerini sağlamak, araç çalışmama süresini en aza indirgemek ve sipariş sürecini basitleştirmek üzere tasarlanmıştır. Bu “hepsi bir arada” kit, güvenli bir fren balata değişimi için gerekli fren balataları, aksesuarlar ve aşınma göstergelerini içerir. optiPACK™, kamyonet, ağır vasıtalar, treylerler ve otobüsler de dahil, tüm ticari araç segmentine yönelik satışı, depolanması ve montajı kolay bir çözümdür. 2012 yılında 30 yeni parça numarası da dahil, yalnızca 57 parça numarasıyla optiPACK™ Avrupa’daki tüm ağır vasıtaların %92’sini kapsar.

Nu-lok™

Nu-lok™

NU-LOK™, balata plakasına güvenli bağlantı sağlayan, yeni nesil gelişmiş performanslı gürültü önleyici şimlerdir. NU-LOK™ plakanın kalipere tüm temas noktalarını kapsayacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Geometrisi sayesinde NU-LOK™ şim, çeliğin çeliğe en küçük bir temasını bile önleyecek ve böylelikle gürültü önleme performansını en uygun hale getirecek şekilde pistonu tamamen izole eder. Ayrıca, NU-LOK™ kilitleme ucu bağlantı sistemi sayesinde, balata üzerindeki şim, balata plakasına güvenli bir bağlantı sağlayacak şekilde kendinden takmalıdır. Yolda ve frenleme esnasında, piston kuvveti balatayı kaydırır, ve bu klasik şimin hasar görmesine yol açarken, sistemin bütünlüğünü de tehlikeye atar. 

VALEO AKILLI PAKETİ, QR-KODLARI VE ZENGİN MEDYA

Emballage Valeo avec QR-codes

Valeo, kullanıcıların araçlarındaki bakım ürünlerini değiştirmeye yardımcı olmak üzere, Valeo ürünlerini seçme, monte etme ve kullanma konusunda kendilerini yönlendiren videolar şeklinde yeni, interaktif bir hizmet sunar. Artan sayıda Valeo ürününün ambalajı üzerinden, ücretsiz olarak erişilebilirler. Kullanıcılar, akıllı telefon veya tablet bilgisayarları ile, ambalajın ön kısmındaki QR-kodlarını kullanarak, bu dokuz farklı dilde mevcut videoları izleyebilirler.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN