VALEO KÜLTÜRÜNÜN TEMEL DEĞERLERDEN BİRİ OLAN OPERASYONEL MÜKEMMELLİK, DÜNYA ÜZERİNDEKİ TÜM GELİŞTİRME VE ÜRETİM SAHALARIMIZDA, HER DEPARTMANDA HER GÜN UYGULANMAKTADIR. AMACIMIZ BASİTTİR: MÜŞTERİLERİMİZİN KALİTE, FİYAT VE TESLİM SÜRESİNE İLİŞKİN GEREKSİNİMLERİNİ KARŞILAMAK. BUNU BAŞARMAK İÇİN GRUP, ÇALIŞANLARIMIZIN TÜMÜNÜN TİTİZLİKLE UYGULADIĞI “5 AKS” METODOLOJİSİNDEN FAYDALANIR.

VALEO’NUN “5 AKS” METODOLOJİSİ

5 Aks Valeo
Valeo’da, Toplam Kalite bir ruh halidir. Her düzeyde bulunan herkesi her an ilgilendirir.

PERSONELİN KATILIMI

Pozisyonu ne olursa olsun herkesin, günlük olarak kalite üzerinde bir payı olduğu için, Valeo çalışanlarını operasyonel mükemmellik stratejisinin tam ortasına koyar. Bu, becerilerini tanımayı, onları eğitim yoluyla geliştirmeyi ve sorumluluklarını yerine getirmeleri için gereken kaynakları onlara sağlamayı içerir. Çalışanlar özellikle iyileştirmeye yönelik önerilerde bulunmak ve özerk ekiplerinin çalışmalarına aktif olarak katılmak üzere teşvik edilir.

VALEO ÜRETİM SİSTEMİ

Bir ürünün kalitesi üretim sahasındaki düzenlemelerle yakından ilgilidir. Üretkenliği ve ürün kalitesini arttırmak için, Valeo kendi üretim sistemini geliştirmiştir. Bu sistem, harekete geçirme-yükselme organizasyonuna, esnek üretim kaynaklarına, üretken olmayan işlemlerin kaldırılmasına ve kalitesiz bir ürünle ilk karşılaşıldığında üretimin durdurulmasına dayanır. 

SÜREKLİ YENİLİK

İyi düşünülmüş bir tasarım üretimin verimli olmasını sağlar. Sistemlerini ve ürünlerini geliştirmek amacıyla, Valeo proje ekiplerinden oluşan ve ürünlerin ve süreçlerin eş zamanlı düzenlenmesine dayanan bir organizasyon oluşturmuştur. Bu uygulama, geliştirme için ayrılan süreyi azaltarak Valeo’nun yüksek kalite sistemleri ile sağlam, üretimi kolay ve uygun maliyetli ürünler tasarlamasına imkan verir.

TEDARİKÇİ ENTEGRASYONU

Valeo’nun tedarikçileriyle kurduğu ortaklıklar sayesinde, Grup onların yenilik üretme becerilerinden yararlanır ve onlarla çalışarak üretkenlik planları geliştirip kaliteyi yükseltir. Valeo özellikle sınırlı sayıda tedarikçiyle yakından çalışır. Bu tedarikçiler dünyadaki en iyiler arasından seçilir ve iki tarafın da yararına olacak şekilde uzun süreli bir iş ilişkisi kurulur.

TOPLAM KALİTE

Müşterinin ürün ve hizmet kalitesi beklentilerinin karşılanabilmesi için, Grup'a ait ve tedarikçilerden sağlanan ürünlerin toplam kalite kriterlerini karşılaması gerekir.


TAKDİR VE MÜKEMMELLİK İÇİN ÖDÜL

Geçmiş yıllarda olduğu gibi, Valeo ürünlerinin ve hizmetlerinin yeniliği ve kalitesi 2016 yılında, tüm dünyadaki müşterilerimiz ve ortaklarımız tarafından takdir edilmiştir. Valeo’nun aldığı takdire ve ödüllere ilişkin daha fazla bilgi için: 2016 Tescil Belgesi.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN