VALEO’NUN STRATEJİSİNE GERÇEKTEN REKABETÇİ BİR YÖN KAZANDIRMAK İÇİN SATIN ALMA DEPARTMANININ ROLÜ; EN REKABETÇİ TEDARİKÇİLER İLE ÇALIŞARAK MALİYETLERİ DÜŞÜRMEK, YENİ TEDARİKÇİLER İÇİN SEÇİM SÜREÇLERİNİ SON DERECE KATI HALE GETİRMEK, TEDARİKÇİ VE TAŞERON FİRMALARA TOPLAM KALİTE VE YENİLİKÇİLİK YAKLAŞIMINI UYGULAMAK VE EN YENİLİKÇİ VE EN İYİ PERFORMANS GÖSTEREN TEDARİKÇİLERLE YAKIN ORTAKLIKLAR KURMAKTIR.

Olumlu satın alma döngüsü

Her gün, Valeo’nun satın alma döngüsünü daha verimli ve etkin kılan önemli süreçleri uygulamaya devam ediyoruz:

KALİTE VE HİZMET

Ürün:

 • Sıfır hata
 • 0 PPB (milyar parça başına kusurlu parça)

Proje :

 • Tüm ön numuneler ilk seferinde sağlam , doğru ve tam zamanında gönderilmiş olmalıdır.

Hizmet :

 • %100 hizmet kalitesi
 • Sıfır lojistik hatası

REKABETÇİLİK

 • Malzeme ve komponentlerin maliyetlerinde sürekli düşüş.
 • Her ay, tedarikçi başına en az bir teknik üretkenlik (produktivite) önerisi.

GELİŞMİŞ TEKNOLOJİi

 • Tüm tasarım tedarikçilerimiz daha başlangıç aşamasından itibaren projelerimize dahil olurlar.
 • Geliştirme süresi kesinlikle proje aşamalarına uygun şekilde gerçekleştirilir.
Gereksinimlerimiz; Etik, dürüstlük, sürdürülebilir kalkınma, iş ahlakı ve davranışları için de geçerlidir. Bu yüzden Valeo’nun tedarikçileri Valeo Etik Kuralları’nın getirdiği yükümlülüğü kabul etmeli ve bu kurallara tamamen uymalıdırlar.

KALİTE STANDARTLARIMIZ

İlk değerlendirmeden sürekli iyileştirmeye kadar, en iyi tedarikçileri seçeriz ve birlikte ilerlemeyi hedefleriz. Otomobil üreticisi müşterilerimiz kalite kriterlerini sürekli olarak arttırmaktadırlar. Aftermarket müşterilerimiz de sorunsuz bir hizmet talep etmektedirler. Bu nedenle Valeo ve tedarikçileri, dünyadaki en yüksek standartlara uymak için bu ihtiyaçları önceden tespit ederek çözümler sunmaktadırlar. Tedarikçilerimizden taleplerimiz ve beklentilerimiz satın alma döngümüzün merkezinde yer almaktadır: Maksimum yanıt verme oranı; olumlu bir tavır ve anlayış; garanti sorunlarının kısa sürede çözülmesi. En iyi tedarikçileri seçmek ve gelişmeye devam etmelerini sağlamak için, Valeo üç ölçüm süreci uygular:

 • EVAL araçlarını (tedarikçi değerlendirme anketi) ve görev paylaşımı komitelerini içeren seçim süreci.
 • Süreç denetimleri ve ürün onay sistemlerinden beslenen kalifikasyon sistemi.
 • Tedarikçi havuzumuzdaki tedarikçileri kategorize etmek için kullanılan VPSP (Valeo Preferred Supplier Policy – Valeo Tarafından Tercih Edilen Tedarikçi Politikası) anketi ve Performans değerlendirme şebekesi gibi araçları kullanarak sürekli iyileştirmenin izlenmesi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA İÇİN TEDARİKÇİ BAĞLILIĞI

Bunu takiben satıcı tamamlamak ve istekte satın Valeo için Şirket yönetimi tarafından imzalanmış şu açıklamayı, geri dönmelidir.

SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA İÇİN TEDARİKÇİ BAĞLILIĞI

Çatışmalardan etkilenen ve yüksek risk taşıyan bölgelerde bulunan mineral kaynaklarıyla ilgili Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (“SEC”) girişimi doğrultusunda, Valeo tedarikçilerinden aşağıdaki iletişim bilgilerini kaydetmeleri istenmektedir.  

Belgeyİ İndİr


Valeo Business Partner Code of Conduct

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN