TÜM ÖNEMLİ ULUSLARARASI OTOMOBİL ÜRETİCİLERİNİ MÜŞTERİLERİMİZ ARASINDA SAYIYORUZ. BU MÜŞTERİLERİN GEREKSİNİMLERİNİ YERİNE GETİRMEK İÇİN, VALEO TÜM KITALARDA, HER BİR MÜŞTERİYLE YAKIN İLİŞKİLER GELİŞTİRMEYİ VE GEREKSİNİMLERİNİ CAN KULAĞIYLA DİNLEMEYİ TEMEL ALAN BİR SATIŞ POLİTİKASI UYGULAMAYA BAŞLAMIŞTIR.

« Müşterilerimiz için bir tedarikçiden fazlasıyız, gerçek bir ortağız. »
Hans-Peter Kunze
Kıdemli Başkan Yardımcısı, Satış ve İş Geliştirme

ORTAKLIKLARA DAYALI BİR SATIŞ POLİTİKASI

Valeo'nun dünyadaki varlığı
Valeo'nun dünyadaki varlığı

Satış politikamız müşteri-tedarikçi ilişkilerinden çok daha fazlasını içerir: müşterilerimizin tüm kıtalardaki pazarlarında gelişmelerine yardımcı olmak için sağlam ortaklıklar kurarız.
İyi bir ortak olmak aşağıdaki anlamlara gelir:

  • Müşterilerimizi dinlemek ve onları anlamak; müşterilerimizin gereksinimlerini ve pazarın nasıl geliştiğini öngörebilmek.
  • Geri bildirimlerini almak için müşterileri proje öncesi geliştirme sürecine dahil etmek.
  • Bir ağın parçası olmak; karar vericiler ve onların uluslararası ekipleriyle yakın ilişki içinde çalışmak.
  • Kalite, maliyet ve teslimat süresi bakımından müşterilerin gereksinimlerini karşılamak.

Endüstriyel ayak izimizi müşterilerimizin ve pazarın gelişmekte olan taleplerine göre sürekli olarak uyarlamakta ve optimize etmekteyiz.  Valeo, günümüzde dünyanın araç montajı yapılan en önemli bölgelerinin her birinde üretim tesisine sahiptir ve en yüksek kaliteyle birlikte en rekabetçi üretim maliyetlerini sunan ülkelerde yeni tesisler inşa etmektedir.

MÜŞTERİLERİ İLE YAKIN İLİŞKİ İÇİNDE ÇALIŞAN SATIŞ EKİPLERİ

Valeo dünya çapında günlük müşteri ilişkilerinden sorumlu 700 çalışana sahiptir
Otomobil

Otomobil üreticilerinin gereksinimlerine sürekli olarak uyum sağlamak için, Valeo dört bileşene sahip bir Satış ve İş Geliştirme yapısı oluşturmuştur:

1. Uluslararası Satış ağı: her biri grubun bir ürün ailesine bağlı, satış stratejisini tanımlayan ve günlük müşteri ilişkilerinden sorumlu Satış Direktörlerinden oluşur.

2. Grup Müşteri Direktörleri: her bir direktör Valeo’yu belirli bir otomobil üreticisi ile ilgili konularda temsil eder ve tüm İş Gruplarında bu müşteri ile ilişkileri koordine eder.

3. Ulusal Direktörlükler: belirli coğrafi alanlarda Valeo’nun gerçek büyükelçileri gibi çalışan 13 Ulusal Direktörlük markayı desteklemekten, önemli müşterilerle ayrıcalıklı ilişkiler geliştirmekten ve gerektiğinde yerel yasal sorunları veya istihdam sorunlarını çözmekten sorumludur.

4. Uluslararası Geliştirme Ağı: her bir İş Grubunun Uluslararası Geliştirme Direktörlerinden oluşan bu ağ yüksek büyüme oranına sahip ülkelerde pazar fırsatlarını belirler, İş Grupları için şirket dışı büyüme stratejisini tanımlar ve uygular ve dış ortaklarla ilişkileri yönetir.


MÜŞTERİ ETKİNLİKLERİ: VALEO YENİLİKLERİNİ GERÇEK YAŞAMDA UYGULAMAK

Otomobil üreticileriyle yakın ilişki halinde çalışmak, onları inovasyon programımızın başında sürece dahil etmek demektir, bu da onların kendi müşterilerinin gereksinimlerini karşılamalarını sağlar. Ön proje aşamasındaki geliştirme çalışmamızın sonuçlarını göstermek için otomobil üreticilerini ziyaret ederiz. Ve ürünlerimizin kalitesini göstermenin en iyi yolu onları gerçek hayatta çalışır durumda görmek olduğunda, işletme ve platform yöneticileri, Ar-Ge direktörleri, ürün pazarlama yöneticileri, satın alma yöneticileri vs.’nin teknolojilerimizi test sürüşünde kendileri deneyebilmeleri için Ride&Drive etkinlikleri düzenliyoruz. Müşterilerimiz, özel olarak donatılmış test araçlarını kullanarak, teknolojilerimizi gerçek yaşam koşullarında deneyebilirler.


MÜŞTERİLERİ DİNLEMEK

Proaktif yaklaşımının bir parçası olarak ve müşterilerin gelecekteki taleplerini de öngörebilmek için Valeo, müşteri anketleri düzenler, böylece sürücülerin gereksinimlerini mümkün olduğunca doğru belirleyebilir ve otomobil üreticilerine daha da yenilikçi konseptler sunabilir. Bu tür anketler Grubun pazardaki teknolojik liderliğini güçlendirmekte ve son derece rekabetçi olan ortamlarda kendini ayrıcalıklı kılma stratejisini desteklemektedir.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN