HIZLA DEĞİŞEN OTOMOTİV ENDÜSTRİSİNDE, STRATEJİMİZ İKİ TARAFLIDIR: CO2 EMİSYONLARINI AZALTMADA OTOMOBİL ÜRETİCİLERİNİN GÖZDE ORTAKLARI HALİNE GELMEK VE GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELERDE VE ASYA’DA GELİŞMEMİZİ HIZLANDIRMAK.

CO2 EMİSYONLARINI AZALTMAK İÇİN YENİLİKLER ÜRETMEK

Dünyanın tüm bölgelerinde yürürlükte olan, 2020 için zorlu hedefler içeren CO2 mevzuatı otomobil üreticilerinin geliştirecekleri teknolojilerle ilgili seçimlerini etkileyecektir.

Katı düzenlemeler

Katı düzenlemeler
Tüm bölgelerde yürürlükte olan, 2020 için zorlu hedefler içeren CO2 mevzuatı OEM’lerin geliştirecekleri teknolojilerle ilgili seçimlerini etkileyecektir.

OTOMOBİL ÜRETİCİLERİ İÇİN BİR ÖNCELİK

« Her bir otomobil nesli ortalama %10 ila %15 daha verimli olmalıdır ve stop-start (dur-kalk) gibi teknolojiler standart hale gelmelidir  [...] »
Dr. Winterkorn, Volkswagen Yönetim Kurulu Başkanı, Mart 2012 

TÜKETİCİLER İÇİN BİR ÖNCELİK

Tüketiciler için bir öncelik

Günümüzde tüketiciler, mevcut bilgileri ile, araçlarının emisyon seviyesinin ve yakıt tüketiminin farkındadırlar. Ayrıca, yakıt fiyatlarının artmış olması ve bazı ülkelerde insanları düşük emisyonlu araçları satın almaya özendirmek için uygulanan sistemler de farkındalık yaratmıştır.

CO2 EMİSYONLARININ AZALTILMASI VALEO İÇİN BİR ÖNCELİKTİR

Ar-Ge ekiplerimizin üzerinde çalıştıkları temel teknolojik gelişmeler araç yakıt tüketiminin azaltılmasını hedeflemektedir. Bu içten yanmalı motor performansını artırarak, elektrikli itme sistemleri kullanarak, çeşitli sistemlerin enerji tüketimlerini azaltarak ve parçaların ağırlıklarını azaltarak elde edilir.

Tüm bu çözümler Valeo teknolojilerini içeren sayısız araçta etkili bir şekilde çalışmaktadır. Bunlar arasında, hem otomobil üreticileri hem de sürücüler arasında özellikle popüler olan aşağıdaki sistemler bulunmaktadır:

  • Stop-Start (Dur-Kalk), araç hareketsizken (örneğin kırmızı ışıkta) motoru durdurur, sıkışık şehir içi trafiği koşullarında tam yükte yakıt verimliliğini %15’e kadar arttırır.
  • Enerjinin frenleme sonucu geri kazanılmasından, aracın tamamen elektrik ile birçok kilometre boyunca yol almasına kadar uzanan daha ileri hibrit çözümler.
  • Elektrikli araçlarda optimize edilmiş ısı yönetimi.
  • LED aydınlatma, özellikle gündüz sürüş ışıklarında daha az enerji tüketir ve tasarımcılar için yeni dizayn olanakları sağlar.
  • Sürüş desteği sistemleri, engelleri tespit etmekten tam otomatik park özelliğine ve özellikle düşük hızda manevra sırasında yararlı olan, aracın etrafında her açıdan görünüm sağlayan sistemlere kadar uzanır.

HIZLI BÜYÜYEN BÖLGELERDEKİ VARLIĞINI ARTIRMA

Yenilikçi teknolojiler geliştirmenin yanı sıra, Valeo’nun ticari ve endüstriyel çabaları şimdi yeni müşteriler edinmeye ve hızlı büyüme oranına sahip bölgelerde pazar payı kazanmaya odaklanmıştır. 2012’de küresel otomotiv üretiminin %50’sinden fazlasını temsil eden Asya buna en iyi örnektir. Kıtanın büyümesinde başı, artık dünyanın en büyük otomobil pazarı olan Çin; önümüzdeki yıllarda benzer bir büyüme göstermesi beklenen Hindistan ve aynı zamanda güney doğu Asya çekmektedir. Asya 2015’e kadar Valeo’nun büyümesinin yarısını oluşturacaktır.

Valeo aynı zamanda hızla büyüyen diğer otomotiv pazarlarında da faaliyet göstermektedir: Güney Amerika, Türkiye ve Rusya.

Milyon birim olarak araç üretimi.
2013 yılında Asya, global otomotiv üretiminin 50% 'sini oluşturmuştur.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN